Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".

Aktualności

INFORMACJA O ODSTĄPIENIU OD KONKURSU NA WYBÓR GRANTOBIORCÓW

Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. informuje, iż Rada LGD na posiedzeniu w dniu 06.12.2017 r. podjęła uchwałę nr XIV/308/5/2017/G, w której zgodnie z par. 8 ust. 1 pkt 1 Regulaminu Operacji Grantowych, podjęła decyzję o odstąpieniu w całości od konkursu na wybór Grantobiorców, w ramach naboru nr 5/2017/G – „Budowanie odpowiedzialności za dziedzictwo lokalne”. Powyższe spowodowane jest faktem, iż operacji złożone w ramach przedmiotowego naboru wniosków o powierzenie grantów nie pozwalają na osiągnięcie celów i wskaźników projektu grantowego.   Ponowny nabór w ww. zakresie planowany jest na przełom stycznia i lutego 2018 roku.
Kiermasz, kiermasz…

Kiermasz, kiermasz…

Było kolorowo, radośnie i świątecznie! Już po raz siódmy wspólnie z Muzeum Miasta Turku organizowaliśmy bożonarodzeniowy kiermasz rękodzieła. W piątek, 8 grudnia o godzinie 18.00 Pan Dyrektor Muzeum Bartosz Stachowiak i Pani Prezes Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Magdalena Ciołek uroczyście otworzyli kiermasz. Otwarciu towarzyszyło wytworne kolędowanie w wykonaniu zespołu Serenada z gminy Dobra. Licznie przybyli goście skosztowali wyśmienitych tradycyjnych świątecznych wypieków – makowców, serników i pierników przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną Powrócisz Tu. Można tez było skosztować kompotu z owocowego suszu i oczywiście różnego rodzaju herbat i kawy. W czasie kiermaszu można też było wylosować ofiarowane przez każdego z rękodzielników nagrody. Po ulicach Turku w strojach śnieżynek wędrowały nasze woluntariuszki, które rozdawały cukierki – krówki i zapraszały na kiermasz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Ruch zdrową drogą rozwoju

Ruch zdrową drogą rozwoju

Operacja nosząca taką nazwę jest realizowana przez Stowarzyszenie „Szadowiacy” w ramach projektu grantowego „Oferta usług na rzecz włączenia społecznego osób zależnych”.   Na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia aerobiku wodnego pod kierunkiem instruktora – Pani Anety Sochackiej. Specyfika wodnej gimnastyki, profesjonalizm prowadzącej i  świetna atmosfera sprawiają, że ćwiczenia są doskonałym relaksem. Uczestnicy projektu są zadowoleni z tej formy aktywności fizycznej i dostrzegają jej walory zdrowotne. Zapewne niektórzy z nich będą kontynuować wyjazdy na basen także po zakończeniu projektu.  Stowarzyszenie „Szadowiacy” podejmuje również inne zaplanowane działania. W niedzielę  17 grudnia br. odbędzie się spotkanie seniorów, ich opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców z obszaru LGD T.U.R. z lekarzem medycyny rodzinnej. Podczas prelekcji zostanie omówiony m.in.  wpływ ruchu na zdrowie i samopoczucie oraz zostanie przybliżona idea pudełek życia. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.  
Posiedzenie Rady – 15.12.2017 r.

Posiedzenie Rady – 15.12.2017 r.

Uprzejmie informujemy, iż dnia 15 grudnia 2017 r. o godzinie 13.00 odbędzie się posiedzenie Rady LGD w związku z upłynięciem terminu zgłaszania zamiaru realizacji operacji własnej nr 2/2017/OW, 3/2017/OW oraz 4/2017/OW.   W załączeniu przewidywany porządek obrad.
Posiedzenie Zarządu – 12.12.2017

Posiedzenie Zarządu – 12.12.2017

Informujemy, że 12 grudnia 2017 roku o godzinie 17:45 na terenie gminy Brudzew w Kolnicy (Kolnica 32), odbędzie się posiedzenie Zarządu Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.
Zmiany w dokumentacji poddziałania 19.2

Zmiany w dokumentacji poddziałania 19.2

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem Zarządzenia Prezesa ARiMR zostały zmienione wzory formularzy wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność oraz umów o przyznaniu pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014–2020. Przekierowania do zmienionej dokumentacji możecie Państwo znaleźć na naszej stronie – przejdź.   A także bezpośrednio na stronach ARiMR – przejdź i UMWW – przejdź. Dokumentacja w zmienionej postaci obowiązuję od 1 grudnia 2017 roku.
Ankieta dot. naszych działań

Ankieta dot. naszych działań

  Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety dot. naszych działań: https://wspoldecydujemy.pl/turkowska-unia-rozwoju-tur/ankieta/funkcjonowanie-lgd/wypelnij Dziękujemy za zaangażowanie
Kolejne umowy z grantobiorcami

Kolejne umowy z grantobiorcami

Dnia 4 grudnia br. w siedzibie biura Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. odbyło się kolejne spotkanie z Grantobiorcami, którzy wyłonieni zostali w drodze naboru wniosków na projekt grantowy „Aktywizacja NGO”. Na spotkaniu krótko omówiliśmy warunki umowy ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków Grantobiorców podczas realizacji projektu. Kolejna tura podpisywania umów w ramach projektu grantowego już 4 grudnia. Stowarzyszenia wśród których znaleźli się również przedstawiciele OSP podkreślali, iż realizacja projektu pomoże im stać się bardziej rozpoznawalnymi organizacjami na terenie LGD. Następnie Pani Magdalena Ciołek zaprosiła przedstawicieli poszczególnych Stowarzyszeń do podpisania umów o powierzenie grantu.
Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i z tej okazji, jak co roku od 7 już lat, chcemy Państwa serdecznie zaprosić na kiermasz rękodzieła. Organizujemy go wspólnie z Muzeum Miasta Turku – www.muzeum.turek.pl  pod medialnym patronatem portali www.iturek.net.pl i www.turek.net.pl a także gazety Echo Turku.  8 grudnia  w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, na Placu Wojska Polskiego 1 nastąpi uroczyste otwarcie kiermaszu. Nasi lokalni rękodzielnicy będą prezentować swoje prace. Kiermasz trwać będzie do niedzieli 10 grudnia 2017 roku (godziny otwarcia: piątek 18.00 – 20.00, sobota i niedziela 10.00 – 14.00) będzie można obejrzeć a także nabyć drobne, lokalne arcydzieła i sprawić świąteczny prezent bliskiej osobie. Wśród oferowanych produktów będą ręcznie robione pluszaki, ozdoby wykonane na szydełku, biżuteria, kartki, ozdoby świąteczne i wiele wiele innych. Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu, który pozwoli Państwu poczuć już teraz niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy serdecznie!
Kolejne umowy podpisane!

Kolejne umowy podpisane!

Dnia 1 grudnia br. w siedzibie biura Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. odbyło się spotkanie z pierwszą połową Grantobiorców, którzy wyłonieni zostali w drodze naboru wniosków na projekt grantowy „Aktywizacja NGO”. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego omówienia warunków umowy ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków Grantobiorców podczas realizacji projektu. Zachęciliśmy przedstawicieli Stowarzyszeń do wzajemnej współpracy w realizowanych projektach oraz aplikowania w kolejnych, równie ciekawych. Podkreśliliśmy, iż bardzo ważnym jest aby wszystkie działania podjęte w ramach realizacji operacji skierowane były do jak najszerszego grona odbiorców, tak, aby każdy mieszkaniec obszaru LGD miał szansę skorzystać z podejmowanym przez Grantoborców inicjatyw. Kolejna tura podpisywania umów w ramach projektu grantowego już 4 grudnia. Zebrani podkreślali, iż realizacja projektu pomoże im stać się bardziej rozpoznawalnymi organizacjami na terenie LGD. Następnie Pani Magdalena Ciołek zaprosiła przedstawicieli poszczególnych Stowarzyszeń do podpisania umów o powierzenie grantu.