Spotkanie komunikacyjne na terenie Gminy Turek

Strona glówna / Aktualności / Spotkanie komunikacyjne na terenie Gminy Turek

Spotkanie na terenie gmimy Turek

08-02-2017

Na terenie Gminy Turek spotkanie zorganizowane zostało w siedzibie Urzędu Gminy na terenie miasta Turek. Spotkanie odbyło się 8 lutego. Prowadząca spotkanie Pani Anna Kotarska-Boczek zapytała zebranych o oczekiwania wobec spotkania i podziękowała pracownikom urzędu za przygotowanie spotkania i pomoc w zgromadzeniu tak licznej grupy zainteresowanych.

Obecni byli przedsiębiorcy, osoby pragnące uruchomić działalność gospodarczą, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedstawiciele JSFP. W dalszej części spotkania prowadząca przedstawiła działania prowadzone przez LGD, budżet LSR, dotychczasowe i obecnie realizowane nabory, dostępne środki i harmonogram naborów. Szczegółowo przedstawione zostały również warunki uzyskania dofinansowania dla osób pragnących uruchomić lub rozwijać działalność gospodarczą.

Następnei omówione zostały projekty grantowe, ich zakres i zadania jakie mogą być realizowane w ramach projektów grantowych, a także kto może być beneficjentem takich działań. Szczegółowo zostały omówione nabory na operacje grantowe dla których nabór rozpocznie się jeszcze w lutym br.

Przedstawione zostały również uwagi i sugestie dla potencjalnych beneficjentów będące owocem doświadczenia zebranego podczas przeprowadzonych naborów i prowadzonego przez biuro doradztwa.

W czasie przedstawiania prezentacji zebrani zadawali pytania dotyczące poszczególnych rodzajów dofinansowań. Niektórzy wyrazili chęć umówienia się na spotkanie konsultacyjne w biurze LGD. Zainteresowani otrzymali egzemplarz Podręcznika beneficjenta poddziałania 19.2. – publikacji zawierającej podstawowe informacje dotyczące dofinansowań. Kilka osób zadeklarowało chęć otrzymania newslettera i wypełniło stosowne oświadczenie. Uczestnicy spotkania wypełnili również ankiety dotyczące oceny zadowolenia ze spotkania.

wiecej zdjęć: