Spotkanie komunikacyjne na terenie gminy Kawęczyn

Strona glówna / Aktualności / Spotkanie komunikacyjne na terenie gminy Kawęczyn

Spotkanie na terenie gminy Kawęczyn 1

18-02-2017

15-ego lutego br. na terenie Gminy Kawęczyn na spotkanie zorganizowane w siedzibie Urzędu Gminy przyszła duża grupa osób. Obecnych było wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także osoby pragnące założyć lub rozwijać działalność gospodarczą. Towarzyszyli im pracownicy JST.

Spotkanie zostało poprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy wyglądał podobnie jak w spotkania poprowadzone na terenie innych gmin i został poprowadzony przez Annę Kotarską-Boczek.  Przedstawione zostały działania prowadzone przez LGD, budżet LSR, dotychczasowe i obecnie realizowane nabory, dostępne środki i harmonogram naborów. Szczegółowo przedstawione zostały również warunki uzyskania dofinansowania dla osób pragnących uruchomić lub rozwijać działalność gospodarczą. Osoby zainteresowane tego rodzaju dofinansowaniami zadawały  liczne pytania.

Drugi etap poprowadzony został przez Panią Agnieszkę Banasiak i dotyczył projektów grantowych w tym: warunków uzyskania dofinansowania na takie projekty,  informacji na temat podmiotów, które mogą ubiegać się o pomoc, a także szczegółowych informacji dotyczących naborów, które rozpoczną się jeszcze w lutym br., zadań realizowanych w ramach bieżących naborów i spotkań informacyjnych i szkoleniowych dotyczących tych naborów.

Dla wszystkich rodzajów projektów przedstawione zostały szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia w formie szkoleń, spotkań konsultacyjnych i doradztwa. Przedstawione zostały również uwagi i sugestie dla potencjalnych beneficjentów będące owocem doświadczenia zebranego podczas przeprowadzonych naborów i prowadzonego przez biuro doradztwa. Kilka z obecnych osób umówiło się na spotkanie konsultacyjne w biurze LGD. Zainteresowani otrzymali egzemplarz Podręcznika beneficjenta poddziałania 19.2. Kilka osób zadeklarowało chęć otrzymania newslettera i wypełniło stosowne oświadczenie. Uczestnicy spotkania wypełnili również ankiety dotyczące oceny zadowolenia ze spotkania.

wiecej zdjęć: