Aktualności

Strona glówna / Aktualności / Szkolenie dot. przygotowania dokumentacji aplikacyjnej do naborów nr 1/2017/G i 2/2017/G

Szkolenie dot. wypełniania wniosków dla grantobiorców 1

27-02-2017

Dnia 17 oraz 20 lutego odbyły się szkolenia z zakresu wypełniania dokumentacji aplikacyjnej. 17 lutego, ze względu na dużą liczbę uczestników, zorganizowaliśmy szkolenie w Urzędzie Gminy w Turku, a rozmawialiśmy o zasadach wypełnienia wniosku w zakresie projektu grantowego „Aktywizacja NGO”. Natomiast 20 lutego – w biurze LGD - skupiliśmy się głównie na tematyce związanej z drugim projektem grantowym „Oferta usług na rzecz włączenia społecznego osób zależnych”. Na szkoleniu szczegółowo rozmawialiśmy o wskaźnikach, które należy osiągnąć w ramach realizacji projektu oraz pomysłach, które nasi grantobiorcy chcieliby zrealizować. Następnie wyczerpująco omówiliśmy zasady wypełniania wniosku o powierzenie grantu.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło około 30 osób, w drugim około 15. Do osób tych należeli przedstawiciele około 20 stowarzyszeń działających na obszarze Lokalnej Grupy Działania. Pojawiło się wiele pytań odnośnie kwalifikowalności  środków oraz pojęć ujętych we wniosku lecz wszelkie wątpliwości były rozwiewane na bieżąco. Zachęciliśmy również zebranych do korzystania z wydanego przez nas Podręcznika beneficjenta.

wiecej zdjęć: