Nabór na dofinansowania dla podejmujących działalność gospodarczą

Strona glówna / Aktualności / Nabór na dofinansowania dla podejmujących działalność gospodarczą
15-05-2017

Informujemy o planach ogłoszenia naboru na dofinansowania w zakresie podejmowania działalności gospodarczej. Dofinansowania dostępne są dla osób fizycznych zamieszkujących obszar działania LGD – gminy Brudzew, Dobra, Goszczanów, Kawęczyn, Kościelec, Malanów, Przykona, Władysławów i gmina wiejska Turek. Wnioski będą przyjmowane od 13-28 czerwca 2017 w godzinach 8.oo – 16.00 w siedzibie LGD przy ul. Kolska Szosa 3.

Alokacja w ramach naboru wynosi 800 000,00 zł. Dofinansowanie ma formę bezzwrotnej premii w wysokości 50 000zł. Nie jest wymagany wkład własny. Premia wypłacana będzie w dwóch transzach - 80% (po podpisaniu umowy, podjęciu działalności w własnym imieniu, zgłoszeniu się do ubezpieczenia społecznego i uzyskaniu pozwoleń, zezwoleń i innych decyzji, w tym o uwarunkowaniach środowiskowych, których uzyskanie jest wymagane przez odrębne przepisy do realizacji inwestycji objętych operacją)  i 20% (po zrealizowaniu operacji zgodnie z biznesplanem). Działalność należy utrzymać przez dwa lata od dnia płatności ostatecznej.

Na 26 maja 2017 planowane są dwa spotkania. Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące wdrażania LSR i  szkolenie dot. przygotowania dokumentacji aplikacyjnej. Zapraszamy do zgłaszania się na spotkania!

Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze LGD  (tel: 63 289 36 57, 601 614 609), na naszej stronie internetowej   (pod zakładką Leader – Nabory, Dokumenty, interpretacje i informacje)  a także w podręczniku beneficjenta dostępnym na stronie (z uwzględnieniem zmian w treści).

Mając na względzie jakość i sprawność świadczonych usług doradczych, prosimy o wcześniejsze umawianie się na konsultacje w biurze.

Zapraszamy!