Biesiada ekologiczna - 3 czerwca 2016

Strona glówna / Aktualności / Biesiada ekologiczna - 3 czerwca 2016
05-06-2017

Słonecznej minionej soboty, nasze LGD uczestniczyło w biesiadzie ekologicznej pod nazwą „Pokrzywa w roli głównej”, która organizowana była przez Państwa Alinę i Sylwestra Janików w miejscowości Dąbrowa, którzy prowadzą gospodarstwo Ekologiczno-Turystyczne „Bliżej Natury” we współpracy z WODR w Poznaniu.

Biesiada rozpoczęła się od krótkiego wykładu na temat biologii, walorów odżywczych i zdrowotnych pokrzywy , który wygłosiła mgr inż. Elżbieta Dryjańska z WODR w Poznaniu. Następnie ciekawą prelekcję poprowadziła Pani Anna Olejnicka – Górczewska, która zajmuje się prowadzeniem ziołowego ogrodu „Hyzop”, gdzie uprawia około 400 gatunków różnego rodzaju ziół. Pani Anna opowiedziała o właściwościach kulinarnych a także leczniczych wielu roślin, które można uprawiać w ogrodzie lub w domu. Po wielu informacjach teoretycznych zaproszeni goście mieli okazję na własne oczy zobaczyć sposoby sporządzania wyciągów i wywarów z pokrzywy.

Po praktycznych pokazach nadszedł czas na krótkie, ale zabawne konkursy zarówno z plecenia wianków pokrzywowych jak i jedzenia świeżych liści tej rośliny dla odważnych. Jako zwieńczenie spotkania organizatorzy zaprosili zebranych na ekologiczną biesiadę w plenerze, podczas której serwowane były smaczne pokrzywowe potrawy.

wiecej zdjęć: