Noc Kupały 2017

Strona glówna / Aktualności / Noc Kupały 2017
26-06-2017

Już po raz piąty świętowaliśmy wspólnie Noc Kupały. Tym razem na terenie gminy Kawęczyn. W imprezie uczestniczyli członkowie naszego stowarzyszenia i najczęściej z nami współpracujące osoby z każdej z naszych gmin członkowskich.

Uczestnicy wydarzenia zebrali się wieczorem o godz. 19 przed budynkiem OSP Milejów. Tam zebranych powitali i zaprosili do wspólnej zabawy Pan Jan Nowak, wójt gminy Kawęczyn i Pani Prezes naszego stowarzyszenia Magdalena Ciołek. Przepiękny korowód wyruszył malowniczą drogą pośród pól, aż nad rzekę Teleszynę.

Uroczystościom towarzyszyły dwa zespoły ludowe Znad Swędrni, z terenu gminy Goszczanów i Tradycja z terenu gminy Malanów. Po dotarciu na miejsce nad rzeką można było posilić się przepysznym ciastem drożdżowym, napić kawy czy herbaty.

Naszej Nocy Kupalnej musiał oczywiście towarzyszyć konkurs plecenia wianków z kwiatów polnych. Każda z gmin miała swoich przedstawicieli. Tego roku w konkursie zwyciężyła Pani Alina Bartosik z gminy Kawęczyn, drugie miejsce zajęła Pani Urszula Bednarek z gm. Dobra, a trzecie Pani Wiesława Piekielna z gm. Goszczanów. Wybór był trudny, gdyż wszystkie wianki były przepiękne!

Zabawie towarzyszyły liczne konkursy np. w rzucaniu kaloszem. Było też pyszne tradycyjne jedzenie, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie mogło oczywiście zabraknąć puszczania wianków.

Dziękujemy pięknie wszystkim osobom z terenu gminy Kawęczyn, które przyczyniły się do stworzenia tak wspaniałej imprezy i tak bardzo zaangażowali się, by wszyscy mogli wspólnie się bawić. Szczególnie dziękujemy Panu Wójtowi Janowi Nowakowi, Pani Ewie Frątczak i innym pracownikom Urzędu Gminy, którzy zaangażowani byli w organizację wydarzenie, strażakom, którzy troszczyli się o bezpieczeństwo i wszystkim tym osobom, których nawet nie jesteśmy w stanie wymienić z imienia.

Do zobaczenia za rok na terenie kolejnej gminy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wydarzenia.

wiecej zdjęć: