Święto Plonów w Gminie Dobra - 20 sierpnia 2017

Strona glówna / Aktualności / Święto Plonów w Gminie Dobra - 20 sierpnia 2017
23-08-2017

Jak co roku nasza LGD miała przyjemność gościć w niedzielę 20-go sierpnia na zaproszenie Gminy Dobra w uroczystości Dożynkowej. W tym roku pogoda dopisała i lokalna społeczność mogła spokojnie świętować w niezwykle urokliwym parku w miejscowości Długa Wieś. Zgodnie z tradycją podczas dożynek dokonano wyboru najpiękniejszego wieńca dożynkowego, którymi okazały się: Wieniec ze wsi Moczydła, który reprezentował będzie gminę Dobra podczas Dożynek Powiatowych oraz wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Czajków, który zaprezentuje gminę podczas Dożynek Diecezjalnych. Integralną częścią dożynek były także prezentacje lokalnych sołectw, czy też pokaz rękodzieła. Czas umilały uczestnikom uroczystości lokalne zespoły: „Alebabki” i „Serenada” oraz niezawodna Orkiestra Dęta OSP Dobra-Żeronice.  Część artystyczną wzbogacił ponadto występ – ostatnio modnej w naszych stronach – kapeli „Góralska Hora”.

Wszystkim rolnikom i władzom Gminy składamy serdeczne gratulacje.

wiecej zdjęć: