Dożynki powiatowe w gminie Brudzew

Strona glówna / Aktualności / Dożynki powiatowe w gminie Brudzew
05-09-2017

Zakończyliśmy sezon dożynkowy… te ostatnie odbyły się 3 września 2017 r. w parku przy GOK „Wozownia” w Kolnicy (Gmina Brudzew). Dożynki Powiatowo – Gminno – Parafialne przyciągnęły tłumy rolników, zaproszonych gości, a także samych mieszkańców powiatu. Miejsce w którym odbywały się uroczystości dożynkowe, dekoracje, młodzież w ludowych strojach – to wszystko wpłynęło na wyjątkowość tej uroczystości.

Dożynki rozpoczęły się orszakiem dożynkowym, a następnie odbyła się msza święta polowa, na której poświęcone zostały wieńce i chleby.  Część oficjalną otworzył Pan Wójt Cezary Krasowski, który powitał przybyłych gości i rolników.

Po oficjalnych przemowach każdy uczestnik dnia plonów mógł posilić się darmową karkówką z grilla lub kiełbaską. Swoje stoiska przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Brudzew, a także stoiska gastronomiczne zaprezentowały ZST oraz ZSR CKP.

Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji, takich jak wioska ginących zawodów czy koncert Druga M.

wiecej zdjęć: