Ćwiczenie czyni mistrza – aktywni szadowiacy

04/03/2019
Ćwiczenie czyni mistrza – aktywni szadowiacy

Projekt grantowy: „Ćwiczenie czyni mistrza – aktywni szadowiacy”

Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej

Aktywizacja NGO

Operacja miała na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru działania LGD, a także budowanie tożsamości lokalnej poprzez wzmocnienie potencjału NGO działających na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Operacja przyczyniła się do zwiększenia przynależności osób do lokalnej wspólnoty oraz zwiększenia integracji międzypokoleniowej. Ponadto projekt podniósł kompetencje i wiedzę członków Stowarzyszenia. Wdrożenie pakietów promocyjnych pozwoliło na kreowanie wizerunku Stowarzyszenia jako cennego uczestnika lokalnej wspólnoty.

Zakres realizacji operacji obejmował opracowanie przez Stowarzyszenie wraz ze społecznością lokalną planu rozwoju instytucjonalnego ukierunkowującego i poszerzającego działalność NGO. Ponadto miały miejsce dwa otwarte szkolenia dla liderów organizacji oraz  mieszkańców. Pierwsze szkolenie dotyczyło metod pozyskiwania funduszy oraz pisania wniosków unijnych. Natomiast tematem drugiego szkolenia, które miało miejsce z trenerem było przedstawienie sposobów zachęcenia społeczeństwa do ćwiczeń. W zakres operacji wchodził również zakup urządzeń tj.: laptopa z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora, ekranu projekcyjnego oraz sprzętu sportowego tj.: kijków do nordic walking i karimat do ćwiczeń. Ponadto w ramach grantu wdrożony został pakiet marketingowy i promocyjny tj.: opracowanie logo Stowarzyszenia „Szadowiacy”, zakup baneru z logo, roll-upu, folderów, długopisów z nadrukiem i pendrivów.

Grantobiorca: Stowarzyszenie Szadowiacy

Termin realizacji: 1.01.2018 – 31.05.2018