Na tradycyjne i zdrowe gotowanie zapraszają Folwarczanie

17/01/2019
Na tradycyjne i zdrowe gotowanie zapraszają Folwarczanie

Projekt grantowy: „Na tradycyjne i zdrowe gotowanie zapraszają Folwarczanie”

Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej

Aktywizacja NGO

Operacja miała na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru działania LGD, a także budowanie tożsamości lokalnej poprzez wzmocnienie potencjału NGO działających na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Operacja przyczyniła się do wzmocnienia potencjału społecznego liderów i członków NGO, zwiększenia przynależności osób do lokalnej wspólnoty oraz zwiększenia integracji międzypokoleniowej. Ponadto projekt podniósł kompetencje i wiedzę członków Stowarzyszenia. Wdrożenie pakietów promocyjnych pozwoliło na kreowanie wizerunku Stowarzyszenia jako cennego uczestnika lokalnej wspólnoty.

Operacja obejmowała opracowanie planu rozwoju instytucjonalnego na następne lata działalności. Odbyły się otwarte warsztaty kulinarne tradycyjnej kuchni regionalnej z animatorem kulinarnym. W warsztatach wzięli udział zarówno członkowie Stowarzyszenia jak i lokalna społeczność. Ponadto odbyło się spotkanie z dietetykiem mające na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego sposobu odżywiania.

W zakres operacji wchodził również zakup urządzeń tj.: laptopa, kuchni gazowo – elektrycznej, stołu centralnego z półką, tablicy sucho ścieralnej, robota kuchennego wielofunkcyjnego, drobnych akcesoriów kuchennych oraz pakietu promocyjnego w postaci fartuchów. Wiedza oraz zaplecze w postaci w/w sprzętu, stanowi podstawę do większego zaangażowania w działania podejmowane przez Stowarzyszenie ( m.in. organizację Dnia Dziecka, Dnia Seniora itp.).

Grantobiorca: Stowarzyszenie Folwarczanie

Termin realizacji: 1.12.2017 – 31.03.2018