04/03/2019

Projekt grantowy: „Rozwój Stowarzyszenia Koniczynka we Władysławowie poprzez zakup sprzętu multimedialnego niezbędnego do realizacji działań w zakresie edukacji filmowej”

Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej

Aktywizacja NGO

Operacja miała na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru działania LGD, a także budowanie tożsamości lokalnej poprzez wzmocnienie potencjału NGO działających na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Operacja przyczyniła się do wzmocnienia i rozwoju kapitału społecznego, zwiększenia przynależności osób do lokalnej wspólnoty oraz zwiększenia integracji międzypokoleniowej. Ponadto projekt podniósł kompetencje i wiedzę członków Stowarzyszenia. Wdrożenie pakietów promocyjnych pozwoliło na kreowanie wizerunku organizacji jako cennego uczestnika lokalnej wspólnoty.

Zakres realizacji operacji obejmował opracowanie planu rozwoju instytucjonalnego ukierunkowującego działania NGO na następne lata. Dzięki realizacji projektu miały miejsce dwa szkolenia dla członków organizacji. Pierwsze szkolenie dotyczyło poszerzenia wiedzy w zakresie edukacji filmowej. Natomiast drugie szkolenie związane było z pozyskaniem podstawowej wiedzy w zakresie rachunkowości, które pozwoliło NGO na samodzielne rozliczanie finansów bez korzystania z płatnej pomocy z zewnątrz. W zakres operacji wchodził również zakup sprzętu tj.: telewizora, soudbaru, odtwarzacza DVD, karty pamięci, dysku zewnętrznego, notebooka, urządzenia wielofunkcyjnego (drukarki), aparatu fotograficznego. Wdrożony również został pakiet promocyjny w postaci zakupu usługi na wykonanie strony internetowej Stowarzyszenia, roll – upu, koszulek z nadrukiem, długopisów z grawerem, kalendarzyków, smyczy, kolorowych ulotek oraz notesów reklamowych. Wiedza i w/w zestaw sprzętu multimedialnego stanowi podstawę do większego zaangażowania w działania podejmowane przez Stowarzyszenie. NGO planuje organizację prowadzenia zajęć z edukacji filmowej dla różnych grup wiekowych.

Grantobiorca: Stowarzyszenie Koniczynka we Władysławowie

Termin realizacji: 10.01.2018 – 31.05.2018

Miejsce realizacji: Władysławów – Gmina Władysławów

Kwota pomocy: 12 000,00 zł