Sokół rozwija skrzydła

04/03/2019
Sokół rozwija skrzydła

Projekt grantowy: „Sokół rozwija skrzydła”

Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej

Aktywizacja NGO

Operacja miała na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru działania LGD, a także budowanie tożsamości lokalnej poprzez wzmocnienie potencjału NGO działających na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Operacja przyczyniła się do zwiększenia przynależności osób do lokalnej wspólnoty oraz zwiększenia integracji międzypokoleniowej. Ponadto projekt podniósł kompetencje i wiedzę członków Stowarzyszenia. Dzięki realizacji grantu nastąpiło rozszerzenie działalności stowarzyszenia, oznacza to iż, NGO będzie może działać na większą skalę – nie tylko członków organizacji. Wdrożenie pakietów promocyjnych pozwoliło na kreowanie wizerunku Stowarzyszenia jako cennego uczestnika lokalnej wspólnoty.

Zakres realizacji operacji obejmował dwa otwarte szkolenia dla członków NGO oraz społeczności lokalnej. Pierwsze szkolenie dotyczyło  opracowania planu rozwoju instytucjonalnego ukierunkowanego na działania o tematyce ekologicznej oraz związaną z nią ochroną środowiska. Natomiast drugie szkolenie wyjazdowe  dotyczyło odnawialnych źródeł energii.  W zakres operacji wchodził również zakup namiotu wraz z nadrukiem oraz zakup urządzeń tj.: laptopa oprogramowaniem systemowym i pakietem Office, torby na laptopa, dysku zewnętrznego, urządzenia wielofunkcyjnego (drukarki + skanera) i aparatu fotograficznego z dopasowanym futerałem. Poprzez realizację grantu wdrożony został pakiet promocyjny w postaci ulotek, Eko – notesów, toreb ekologicznych i kamizelek ocieplanych z nadrukiem.

Grantobiorca: Stowarzyszenie Na Rzecz Ekologicznego Rozwoju Gmin SOKÓŁ z siedzibą w Przykonie

Termin realizacji: 1.12.2017 – 15.05.2018

Miejsce realizacji: Przykona – Gmina Przykona