Stowarzyszenie ze smakiem – pobudzenie do działania

01/03/2019
Stowarzyszenie ze smakiem – pobudzenie do działania

Projekt grantowy: „Stowarzyszenie ze smakiem – pobudzenie do działania”

Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej

Aktywizacja NGO

Operacja miała na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru działania LGD, a także budowanie tożsamości lokalnej poprzez wzmocnienie potencjału NGO działających na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Operacja przyczyniła się do zwiększenia przynależności osób do lokalnej wspólnoty oraz zwiększenia integracji międzypokoleniowej. Ponadto projekt podniósł kompetencje i wiedzę członków Stowarzyszenia. Wdrożenie pakietów promocyjnych pozwoliło na kreowanie wizerunku organizacji jako cennego uczestnika lokalnej wspólnoty.

Zakres realizacji operacji obejmował organizację dwóch otwartych szkoleń. Pierwsze szkolenie dotyczyło opracowania planu rozwoju instytucjonalnego ukierunkowującego i poszerzającego ofertę NGO. Natomiast tematem drugiego przedsięwzięcia były sposoby zdrowego odżywiania. W zakres operacji wchodził również zakup namiotu i wyposażenia pomieszczeń tj.: krzeseł do świetlicy, stołów cateringowych, ławeczek cateringowych oraz wyposażenia kuchennego tj.: garnków, brytfanny, pojemników termoizolacyjnych do żywności, pojemników ze stali nierdzewnej, pokrywek do pojemników, frytkownicy, patelni. Ponadto w ramach grantu wdrożony został pakiet marketingowy i promocyjny tj.: zakup strojów – sukienek ludowych z fartuchami oraz folderów, notesów, butonów.

Grantobiorca: Stowarzyszenie Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich i Sołectwa Tokary

Termin realizacji: 1.02.2018 – 31.05.2018