01/03/2019

Projekt grantowy: „Wzmocnienie potencjału Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Dobrskiej poprzez rozwój instytucjonalny oparty na nowych kierunkach rozwoju”

Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej

Aktywizacja NGO

Operacja miała na celu wzmocnienie kapitału społecznego obszaru działania LGD, a także budowanie tożsamości lokalnej poprzez wzmocnienie potencjału NGO działających na obszarze Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Dzięki realizacji grantu zwiększyła się przynależność osób do lokalnej wspólnoty oraz zwiększyła się  integracja międzypokoleniowa. Operacja przyczyniła się do tego, iż  członkowie NGO , a także inne osoby, które brały udział w projekcie mocniej identyfikują się z naszym obszarem, a dodatkowo przez swoją działalność zwiększą aktywność także innych mieszkańców LGD zachęcając do współpracy dzięki ciekawym inicjatywom. Ponadto projekt podniósł kompetencje i wiedzę członków Stowarzyszenia.

Zakres realizacji operacji obejmował organizację otwartych szkoleń, zarówno dla członków Stowarzyszenia jak i lokalnej społeczności dotyczących strategii i promocji oraz opracowania wizji rozwoju organizacji, które działać ma we współpracy z społeczeństwem. Ponadto projekt obejmował opracowanie zebranych już przez NGO materiałów (fotografie, pamiątki, publikacje, obrazy itp.) oraz promocję tych działań poprzez prezentację ich na tablicach informacyjno – promocyjnych. Dodatkowo w ramach grantu opracowano folder promocyjny o wartości kroniki, który ukazuje działalność osób ważnych kulturowo i historycznie. W zakres operacji wchodził również zakup zestawu do nagrywania oraz  utrwalania dźwięku i obrazu tj. kamery, dyktafonu, mikrofonu, niezbędnego osprzętu, statywu), a także namiotu plenerowego.

Grantobiorca: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej

Termin realizacji: 1.12.2017 – 30.04.2018