Z babcinego Ogrodu pięknie i smacznie

14/11/2017
Z babcinego Ogrodu pięknie i smacznie

Skarżyńskie Stowarzyszenie Osób z Inicjatywą – zachęca smakiem lokalną społeczność, by odwoływać się do tradycji i zarazem integrować się. Motywem przewodnim projektu realizowanego w ramach grantu pn.: Oferta usług na rzecz włączenia społecznego był temat: Z babcinego Ogrodu pięknie i smacznie.  To co nas urzekło, to ogromne zaangażowanie mieszkańców, którzy licznie zgromadzili się w Sali OSP w Skarżynie w niedzielę 5 listopada, by uczestniczyć w warsztatach. Zaskakująco miłe było zaangażowanie także Panów – którzy chętnie angażowali się w pomoc przy przygotowaniu dań.

Warsztaty teoretyczne, które miały miejsce 3 listopada poprowadzone zostały przez Panią Aleksandrę Kleśtę Nawrocką autorkę książki: Kucharz doskonały. Historyczno-kulturowy fenomen kuchni staropolskiej, kuratorka kulinarna, autorka bloga ,,Prowincja od kuchni”, zaś w niedzielę królowali na kuchni Panowie Tomasz Walter i Łukasz Pawlicki którzy zaprezentowali nam całkiem nowe „spojrzenie” na gęsinę.

Gratulujemy pomysłu i życzymy kolejnych równie udanych inicjatyw.

  • skarżyn-projektwww09
  • skarżyn-projektwww07
  • skarżyn-projektwww08
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".