Dla takich chwil warto żyć…

30/10/2021
Dla takich chwil warto żyć…

Po raz kolejny mieliśmy możliwość uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, a to za sprawą naszych mieszkańców, którzy podjęli się wyzwania odegrania ról w teatralnej adaptacji dramatu Stanisława Wyspiańskiego – Wesele.Scenariusz i reżyseria spektaklu, którego premiera odbyła się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w sobotę 30 października, powierzona została aktorom tegoż teatru, z którymi dane już nam było współpracować w latach poprzednich – Małgosi Kałędkiewicz Pawłowskiej oraz Marcinowi Trzęsowskiemu. Wesele, które zobaczyliśmy – to moc energii, emocji i wzruszeń. To także przyczynek do refleksji nie tylko nad tym, co było, ale także nad tym co tu i teraz. Wreszcie to świadomość, że mimo upływu lat przywary ludzkie i ziemskie słabości są niezmienne. Po mistrzowsku opowiedziane, malowane słowem, dźwiękami i obrazem. Piękna interpretacja, wyśmienity koncept reżysera i scenarzysty spektaklu.Czymże jednak byłoby każde wesele, gdyby nie taniec… Z zachwytem i podziwem oglądaliśmy występ zespołu tanecznego działającego w ramach Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Kultury i Folkloru Przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Młodzi ludzie wnieśli do sztuki moc energii i kolorytu, na co publiczność zareagowała gromkimi brawami. Całość dopełniała muzyka i utwory wykonane przez zespoły działające przy Ośrodku Kultury z Dobrej.

Dla nas – organizatorów przedsięwzięcia to kolejna podróż do świata kultury, w której towarzyszyli nam mieszkańcy naszego obszaru, ludzie niezwykli – pełni pasji, zaangażowania, chwytający życie pełnymi garściami. Ich szczęście i radość to dla nas powód do dumy i ogromna satysfakcja. To właśnie dla takich chwil warto żyć, działać i tworzyć.  Dziękujemy!

Projekt zrealizowany został przy wsparciu ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ec… Z zachwytem i podziwem oglądaliśmy występ zespołu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".