Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".

Dożynki pełne ciepła i muzyki w Gminie Malanów

21/08/2018

W dniu 19 sierpnia Gmina Malanów zorganizowała w Miłaczewie Dożynki Gminne, podczas których i nasze Stowarzyszenie miało okazję gościć i uczestniczyć w tej jakże ważnej dla mieszkańców gminy uroczystości.

Tuż pod sceną mogliśmy podziwiać piękne wieńce dożynkowe. Ciekawym rozwiązaniem było dokonywanie wyboru najpiękniejszego wieńca przez poszczególne, biorące udział w konkursie, sołectwa. Największe laury zebrał wieniec z Bibianny – z koroną i orłem, odwołujący się do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyróżnienie zaś otrzymał wieniec z Miłaczewa.

Podczas dożynek czas umilały uczestnikom występy zespołu wykonujące starannie przygotowany program artystyczny. Nie obyło się bez występu Zespołu Jarzębinki, gdzie humor  członków zespołu i pasja śpiewania uwidaczniają się już po pierwszym brzmieniu.

Swoim występ uświetnił dożynki także zespół Tradycja, laureat licznych nagród w ramach ogólnopolskich konkursów. Były też i małe dzieci, które mimo młodego wieku – podeszły do występów profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem.

Miłośnicy motoryzacji natomiast mogli podziwiać ciężkie maszyny rolnicze – maszyny i ciągniki.

Zarówno pogoda, jak i frekwencja podczas tegorocznych dożynek w Gminie Malanów bardzo dopisały.