Miła z maja przypominajka

01/07/2019
Miła z maja przypominajka

Jeden z naszych grantobiorców Stowarzyszenie „Kaczkowiacy” zorganizował w dniu 18 maja br. w ramach projektu pn.: „Żyj zdrowo-w zgodzie z naturą i tradycją” cudowne zielarskie warsztaty, dzięki którym mogliśmy przekonać się, że po żywność…. nie trzeba wcale jeździć do miasta.Wystarczy wyjść na łąkę, by jej bogactwo urzekło nas różnorodnością cennych w wartości odżywczych roślin, które swobodnie mogą zastąpić te z domowych ogródków czy niestety – tych nabywanych z marketów.  Prowadząca warsztaty Małgorzata Kalemba – Dródż – blogerka kulinarna, doktor biochemii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie wykazała się nie tylko ogromną wiedzą i niesamowitymi umiejętnościami kulinarnymi, ale przede wszystkim „prawdziwą” pasją, którą skutecznie zarażała uczestników warsztatów.

Wspaniałym zaskoczeniem dla wszystkich były pierogi na słodko z polnym szczawiem, równie pysznie smakowała konfitura z pędów świerka, choć tak naprawdę… wszystko, co zostało przygotowane podczas warsztatów było pyszne i jakże zdrowe!

 

Tego samego dnia, co warsztaty z Panią Małgorzatą Kalembą – Dróżdż (18 maja br.) odbywały się już po raz piąty Imieniny Wsi Stanisławy. To niesamowita impreza, która skupia znaczną część mieszkańców – integrując, bawiąc, a nawet ucząc. I tak na przykład w tym roku można było nauczyć się w jaki sposób udzielić fachowo pierwszej pomocy – na szczęście wykorzystując do tego celu fantoma. Nie zabrakło także zabaw dla dzieci i strawy, przygotowanej oczywiście przez mieszkanki. Gratulacje dla pomysłodawców i organizatorów – Pana Sylwestra Dzikowskiego i Pani Kamili Andrzejak, a Stanisławie życzymy kolejnych – zdrowia, szczęści i pomyślności.

  • IMG_6395
  • IMG_6396
  • IMG_6392
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".