MUZYKA DAWNYCH SŁOWIAN

29/06/2024
MUZYKA DAWNYCH SŁOWIAN

Nowy okres programowania otwieramy mocnym akcentem – koncertem w wykonaniu zespołu Mandorla, który przeniósł nas do czasów naszych przodków. Koncert jest pierwszym działaniem, jakie kierujemy do naszych mieszkańców w ramach nowego Planu Komunikacji 2023-2027. Zapowiada charakter, tego co będziemy realizować w nowej perspektywie finansowej – ambitne, odwołujące się do naszych korzeni, pełne refleksji i „nieoczywiste” działania, bowiem trafiające do serc i umysłów ludzi, którzy widzą i czują więcej, którzy mają świadomość, że pielęgnowanie prastarych tradycji i odwoływanie się do natury jest naszym obowiązkiem! Bo czymże bylibyśmy dziś, gdyby nie nasza historia, gdybyśmy zatracili się w tym, co współczesne, zapominając skąd pochodzimy…

Piękna sceneria Parku w Kolnicy była wręcz wymarzonym tłem do tego wydarzenia. Ludzie zgormadzeni przy przysłowiowej scenie – są dowodem na to, że i społeczność wiejska poszukuje natchnienia w muzyce, że otwierając swe serca na teraźniejszość i przyszłość, pielęgnuje i docenia to co dawne i wciąż aktualne. To dzięki takim osobom i z myślą o nich warto podejmować wyzwania, które może nie zawsze wpisują się w tzw. popkulturę i panujące trendy, ale zostają w naszych umysłach i sercach, rozwijając w nas kulturę i poczucie smaku. Pięknej muzyce i przejmującemu śpiewowi w wykonaniu: Marzena Lamch Łoniewska, Michael Jones, Marcin Lamch, towarzyszyły opowieści o zwyczajach i obrzędach, jakie panowały w danej wsi podczas najkrótszej nocy w roku.

Muzycy zespołu, na co dzień koncertujący w kraju i za granicą, urzeczeni zarówno miejscem GOK Wozownia w Kolnicy – jego estetyką, dbałością o detale, jak i samą organizacją i zaangażowaniem ludzi, uznali to miejsce za wyjątkowe i unikatowe na mapie naszego kraju. Dla nas jako organizacji, której celem jest właśnie dbałość o tradycję, szerzenie kultury i edukacja to ogromne wyróżnienie. To tylko umacnia nas, że środki na rozwój obszarów wiejskich, jakimi dysponujemy, są mądrze wydawane. Jesteśmy pewni, że te działania owocować będą coraz szerszymi kręgami osób, ceniących to co stanowi o naszym jestestwie, o czym nie należy zapominać, a wprost przeciwnie – co należy propagować i rozwijać wbrew panującym modom!

 • IMG_9236
 • IMG_9241
 • IMG_9242
 • IMG_9247
 • IMG_9249
 • IMG_9251
 • IMG_9257
 • IMG_9259
 • IMG_9268
 • IMG_9288
 • IMG_9325
 • IMG_9338
  Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
  Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
  w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
  Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
  "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".