MUZYKA SŁOWIAN, MUZYKA ŚWIATŁA – NIEZWYKŁY ….

14/06/2024
MUZYKA SŁOWIAN, MUZYKA ŚWIATŁA – NIEZWYKŁY ….

MUZYKA SŁOWIAN – MUZYKA ŚWIATA

NIEZWYKŁY KONCERT W WYKONANIU ZESPOŁU MANDORLA W KOLNICY!

W dniu 22 czerwca w parku Gminnego Ośrodka Kultury Wozownia odbędzie się koncert z zespołu Mandorla. To pierwsze wydarzenie, które realizować będziemy w ramach nowego Planu Komunikacji wdrażanego w związku z przyjętą strategią na lata 2023-2027. Wydarzenie ma na celu promocję dziedzictwa kulturowego, w tym produktów lokalnych, zawodów rękodzielniczych i tradycji.

Nasz koncert w wykonaniu zespołu Mandorla nawiązywać ma do prastarych obrzędów związanych ze świętowaniem Nocy Kupały, kiedy to młodzi wyruszali w poszukiwanie kwiatu paproci, inaczej zwanego kwiatem perunowym, który w tę wyjątkową, najkrótszą noc w roku, otwiera się i zakwita w moczarach.  Dziś już może tradycja ta nie jest popularna, jednak jak co roku w wielu miejscowościach, w okolicach terminu, kiedy przypada Noc Kupały, wyplata się wianki. O tę sferę tego dnia zadbał Ośrodek Kultury Wozownia, który zaskoczy po raz kolejny wszystkich przybyłych na wydarzenie, bowiem w zabytkowym parku pojawi się… woda, gdzie będą pływać wianki.

Koncert zaplanowany został na godzinę 20.00, a jego repertuar nawiązywać będzie do muzyki słowiańskiej,  związanej z obrzędami Nocy Kupały. Towarzyszyć im będą cytaty muzyczne, przeplatane  obrzędowością, także i innych kultur jako klamry spajającej nasze CZŁOWIECZEŃSTWO niezależnie od szerokości geograficznej.

Zespól koncertuje na wielu organizowanych w Polsce festiwalach folkowych, ceniony jest nie tylko za piękną muzykę i śpiew, ale niebanalne, wnikające głęboko w dusze słuchaczy emocje.

Tego dnia już od godziny 17.00 jako Stowarzyszenie na naszym stoisku wspólnie z dziećmi wykonywać będziemy naturalne mydła.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".