OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU W POZNANIU 11-15 SIERPNIA 2023

16/08/2023
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU W POZNANIU 11-15 SIERPNIA 2023

Lokalne Grupy Działania „Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.” oraz „Solna Dolina” w dn. 11-15 sierpnia 2023 r. wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu, który odbywał się na Placu Kolegiackim. Na stoisku wystawienniczym prezentowały produkty i wytwory lokalnych producentów, rolników i rękodzielników.

W sobotę 12 sierpnia na stoisku można było skosztować pyszności ze Spółdzielni Socjalnej „Powrócisz Tu” – drożdżowce, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, pyry z gzikiem i chleb na zakwasie, nabyć przetwory, herbatki, hydrolaty i kadzidła od „Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.” oraz kupić i podziwiać prace w drewnie naszego rękodzielnika Pana Piotra Jarosa „Woda drewno kamień” z Żuk.

W poniedziałek 14 sierpnia oprócz produktów „Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R.”, można było zakupić pyszny miód od naszego zaprzyjaźnionego pszczelarza Pana Józefa Wielogórki Rolniczy Handel Detaliczny „Wielomiód” ze Spycimierza. Dodatkowo swoje prace zaprezentował Pan Konrad Grabowski „Hand made Grabowski Wood” z Dobrej – drewniane deski do serwowania wypełnione kolorową żywicą epoksydową, która niewątpliwie przyciągała wzrok przechodniów i kupców.

We wtorek 15 sierpnia przetwory z borówki amerykańskiej i żurawiny wieloowocowej zaprezentowała Pani Małgorzata Wawrzyniak z Rolniczego Handlu Detalicznego „Żółty Parasol”. Nie zabrakło również produktów od „Turkowskiej Unii Rozwoju”.

Jeżeli nie udało Wam się przyjechać na festiwal, to przypominamy, że jest możliwość zakupienia produktów z naszego obszaru działania w naszym sklepie internetowym https://sklep.swojskieklimaty.org.pl/.

Natomiast w piątek 11 sierpnia i niedzielę 13 sierpnia na stoisku wystawienniczym swoje produkty i wytwory prezentowali wytwórcy z obszaru działania LGD „Solna Dolina”. Byli to Gospodarstwo Rolne Zborowscy, rękodzielniczki Edyta Stanecka, Luiza Maciejewska i Renata Męczekalska, Spółdzielnia Socjalna „Solniczka”, Wyrób Wędlin Tradycyjnych Adamin i Winnica Maria oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rzuchowie.

Była to okazja do sprzedaży swoich wyrobów, ale również do stworzenia sieci kontaktów. Miejmy nadzieję, że sam wyjazd zaowocuje również nowymi zamówieniami i dalszą współpracą z nowymi klientami w przyszłości.

Stoisko wystawiennicze zostało zorganizowane w ramach Projektu Współpracy „Dobre bo Nasze” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".