Noc Kupały 2017

26/06/2017
Noc Kupały 2017

Już po raz piąty świętowaliśmy wspólnie Noc Kupały. Tym razem na terenie gminy Kawęczyn. W imprezie uczestniczyli członkowie naszego stowarzyszenia i najczęściej z nami współpracujące osoby z każdej z naszych gmin członkowskich.

Uczestnicy wydarzenia zebrali się 23 czerwca 2017 r. wieczorem o godz. 19 przed budynkiem OSP Milejów. Tam zebranych powitali i zaprosili do wspólnej zabawy Pan Jan Nowak, wójt gminy Kawęczyn i Pani Prezes naszego stowarzyszenia Magdalena Ciołek. Przepiękny korowód wyruszył malowniczą drogą pośród pól, aż nad rzekę Teleszynę.

Uroczystościom towarzyszyły dwa zespoły ludowe Znad Swędrni, z terenu gminy Goszczanów i Tradycja z terenu gminy Malanów. Po dotarciu na miejsce nad rzeką można było posilić się przepysznym ciastem drożdżowym, napić kawy czy herbaty.

Naszej Nocy Kupalnej musiał oczywiście towarzyszyć konkurs plecenia wianków z kwiatów polnych. Każda z gmin miała swoich przedstawicieli. Tego roku w konkursie zwyciężyła Pani Alina Bartosik z gminy Kawęczyn, drugie miejsce zajęła Pani Urszula Bednarek z gm. Dobra, a trzecie Pani Wiesława Piekielna z gm. Goszczanów. Wybór był trudny, gdyż wszystkie wianki były przepiękne!

Zabawie towarzyszyły liczne konkursy np. w rzucaniu kaloszem. Było też pyszne tradycyjne jedzenie, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie mogło oczywiście zabraknąć puszczania wianków.

Dziękujemy pięknie wszystkim osobom z terenu gminy Kawęczyn, które przyczyniły się do stworzenia tak wspaniałej imprezy i tak bardzo zaangażowali się, by wszyscy mogli wspólnie się bawić. Szczególnie dziękujemy Panu Wójtowi Janowi Nowakowi, Pani Ewie Frątczak i innym pracownikom Urzędu Gminy, którzy zaangażowani byli w organizację wydarzenie, strażakom, którzy troszczyli się o bezpieczeństwo i wszystkim tym osobom, których nawet nie jesteśmy w stanie wymienić z imienia.

Do zobaczenia za rok na terenie kolejnej gminy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wydarzenia.

 • NK 4 www
 • NK 6 www
 • NK 7 www
 • NK 2 www
 • NK 9 www
 • NK 13
 • NK 14 www
 • NK 54 www
 • NK 15 www
 • NK 16 www
 • NK 18 www
 • NK 22 www
 • NK 23 www
 • NK 24 www
 • NK 25 www
 • NK 26 www
 • NK 27 www
 • NK 29 www
 • NK 36 www
 • NK 39 www
 • NK 42 www
 • NK 50 www
 • NK 57 www
 • NK 60 www
 • NK 66 www
 • NK 73 www
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".