WIZYTA STUDYJNA Z SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 21.09.2023 R.

22/09/2023
WIZYTA STUDYJNA Z SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 21.09.2023 R.

W czwartek 21 września odwiedziła nasz obszar wizyta studyjna, tym razem byli to członkowie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Grupa rozpoczęła wizytę studyjną w Gminnym Ośrodku Kultury Wozownia w Gminie Brudzew, gdzie grupę przywitał Pan wójt Cezary Krasowski. Opowiedział o gminie, inwestycjach oraz pozyskanych funduszach. Następnie grupa udała się do naszej siedziby Turkowska Unia Rozwoju Krwony 32, gdzie przedstawiono działalność Fundacja Ze Smakiem i Turkowska Unia Rozwoju, oprowadzono po obiekcie i przedstawiono jego historię. Omówiono działania w ramach Inkubatora Kuchennego, pokazano Zaczarowany ogród oraz Ogród sensoryczny. Następnie grupa pojechała do firmy ProBiotics Polska, która za swoje produkty otrzymała CERTYFIKAT ZIEMI TURA. Przepyszny wielkopolski obiad zaserwowała Spółdzielnia Socjalna Powrócisz Tu, a po obiedzie relaks, więc i ta grupa odwiedziła Uloterapia Młodzianów, gdzie nasz certyfikowany producent Jacek Włodarski wraz z rodziną opowiedział o rodzinnej historii tego miejsca, o jego przygodach z pszczołami i o uloterapi. Następnie grupa udała się do Gmina Kawęczyn do KGW „Marianki” w Marianowie, która została przywitana przez Pana wójta Jana Nowaka, który opowiedział o historii gminy. Korzystając z okazji Pani Prezes Magdalena Ciołek wręczyła KGW „Marianki” w Marianowie tablicę Certyfikat Ziemi Tura. Panie przygotowały tradycyjny bigos, swojską kiełbasę, pyry z gzikom, knedle ze śliwkami, pieczone mięsa, a przede wszystkim certyfikowany pasztet, sałatki a na deser pyszne pączki, trufle czekoladowe i cukierki Michałki robione własnoręcznie. Dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i ciepłe przyjęcie.