Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".

Wspominamy wcześniejsze wydarzenia – Otwarcie baru – 17.04.2015

16/01/2018
Wspominamy wcześniejsze wydarzenia – Otwarcie baru – 17.04.2015

Po wielu latach przerwy mamy w Turku bar mleczny!
Miesiące wytężonej pracy zaowocowały otwarciem w dniu 17 kwietnia 2015 roku baru mlecznego, który prowadzić będzie Spółdzielnia Socjalna POWRÓCISZ TU.
Spółdzielnia ta powstała w kwietniu 2014 roku z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania – Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. Jej założycielami jest pięć gmin z powiatu tureckiego: Brudzew, Przykona, Kawęczyn, gmina Turek oraz gmina miejska Turek.

Lokal baru mlecznego, który otworzono symbolicznym przecięciem wstęgi, mieści się w Turku, przy ulicy Kączkowskiego 6, w pomieszczeniu przylegającym do sklepu spożywczego Spółdzielni Społem.
Otwarcie baru mlecznego uświetnili swoją obecnością m. in. Burmistrz miasta Turku, włodarze gmin założycielskich, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, lokalna prasa, a także pracownicy KOWESU – u, który udzielił dofinansowania na założenie spółdzielni socjalnej w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych projektu: „Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej”.

Prowadzenie baru mlecznego jest tylko jedną z gałęzi działalności Spółdzielni Socjalnej POWRÓCISZ TU. Spółdzielnia zajmuje się także usługami cateringowymi, obsługą imprez zakładowych oraz okolicznościowych, przygotowywaniem posiłków dla dzieci w szkołach i przedszkolach, usługami związanymi z pielęgnacją zieleni, czy konserwacją Orlików.

Podczas otwarcia goście mogli skosztować m.in. kilku rodzajów pierogów, które mamy nadzieję staną się najlepszą wizytówką nowo otwartego baru. Jak na bar mleczny przystało w jego menu znajdą się dania tradycyjnej kuchni polskiej. Klienci będą mogli spróbować m. in. przeróżnych klusek, takich jak kopytka, knedle, pyzy, naleśników a także pysznych zup itp. A wszystko przygotowane na świeżo każdego dnia przez fantastyczny zespół pracownic i pracowników baru, którym przyświeca jeden cel: gotować tak, by było smacznie jak u mamy!

Jednocześnie warto nadmienić, że celem działalności spółdzielni jest reintegracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a wypracowane zyski przeznaczamy na działalność społeczną Spółdzielni.

  • otwarcie-baru-www02
  • otwarcie-baru-www03
  • otwarcie-baru-www04
  • otwarcie-baru-www05
  • otwarcie-baru-www06
  • otwarcie-baru-www07
  • otwarcie-baru-www08
  • otwarcie-baru-www09
  • otwarcie-baru-www10