Wspominamy wcześniejsze wydarzenia – Rajd konny 2013

16/01/2018
Wspominamy wcześniejsze wydarzenia – Rajd konny 2013

Sobota i niedziela 27 – 28 lipca upłynął pod hasłem dwu – dniowego rajdu konnego z przygodami! Rajd był doskonałą okazją, żeby spędzić niezapomniany weekend i wspaniale się zrelaksować.
Przygotowany we współpracy z lokalnymi koniarzami rajd, wypełniony był po brzegi mnóstwem atrakcji.

Kilkunastoosobowa grupa jeźdźców wyruszyła z Gospodarstwa Pana Bujały w kierunku Zbiornika Bogdałów, gdzie zatrzymano się na mały postój. Dalej trasą wzdłuż zadrzewień Lasu Sacalskiego a następnie do Zbiornika Przykona. Tam czekał już na przybyłych jeźdźców posiłek oraz możliwość skorzystania z żaglówek. Dalej trasą wzdłuż rzeki Warty do Uniejowa. Sporą atrakcją organizowanego rajdu konnego była możliwość spania na sianie w stodole w Zagrodzie Młynarskiej w uniejowskim skansenie, położonym w otoczeniu malowniczych chłopskich chat, wiatrowego młyna i tradycyjnych wiatraków. Była to wyjątkowa okazja dla tych, którzy jeszcze nigdy nie spali na sianie. Dla bardziej wymagających przewidziany był także nocleg tradycyjny. W tym cudownym miejscu, odbyła się kolacja integracyjna a po niej chętni mieli możliwość odpocząć i odprężyć się po całym dniu wyprawy w dębowych baliach prawdziwego średniowiecznego SPA, które mieści się w Kasztelu Rycerskim. Niedziela z kolei rozpoczęła się relaksem w uniejowskich termach, po czym grupa udała się nad Zbiornik Przykona, dalej do Psar przez Czarny Las oraz nad Osadnik Gajówka, popularnie zwanym przez okolicznych – lazurowym wybrzeżem.

Tym samym pierwszy rajd konny organizowany przez Turkowską Unię Rozwoju stał się historią. Wspaniale, że udało się zorganizować grupę zapaleńców, którzy chętnie wzięli udział w tym pilotażowym konnym projekcie.

  • 13769060810patataj-czyli-2-dniowy-rajd-konny 2013
  • 13769061100patataj-czyli-2-dniowy-rajd-konny 2013
  • 13769061240patataj-czyli-2-dniowy-rajd-konny 2013
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".