Wspominamy wcześniejsze wydarzenia – Spektakl „Historia życia i (nie) przemijania 2016

16/01/2018
Wspominamy wcześniejsze wydarzenia – Spektakl „Historia życia i (nie) przemijania 2016

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń,

jest tylko zupełnie inne (W. Szekspir)

 

Upalnej, ale jakże pięknej lipcowej soboty w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą grę aktorską osób pochodzących z obszarów wiejskich, należących do gmin członkowskich Lokalnej Grupy Działania. Spektakl pt.: „Historia życia i (nie)przemijania” realizowany był przez Spółdzielnię Socjalną „Powrócisz tu” w ramach Planu Operacji Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017. Celem owego projektu było włączenie seniorów do sfery kultury oraz ich aktywny udział w integracji międzypokoleniowej. Założeniem było także, aby młode pokolenie spojrzało na swoje życie – życiem seniorów, którzy w latach swojej młodości, również mieli własny świat i marzenia.

W całym spektaklu udział brały 23 osoby (w tym 21 seniorów oraz 2 nastolatków), reżyserią zajęła się pani Małgorzata Kałędkiewicz – Pawłowska oraz pan Marcin Trzęsowski, który zagrał również jedną z ról. Wokalne umiejętności aktorów szlifowała Pani Barbara Wilińska, od lat zajmująca się śpiewem białym. Historia opowiedziana w spektaklu bardzo wymownie ukazywała wiele ważnych momentów w życiu każdego człowieka, m.in.: miłość, lęk, wspólnotę jaką tworzy się z innymi ludźmi, przyjaźń czy rywalizację. Chwile wzruszenia towarzyszyły scenom ukazującym pogoń człowieka za marzeniami oraz tęsknotę za matczyną miłością i zrozumieniem. Pełna poświęcenia i zaangażowania gra aktorów-amatorów zwróciła uwagę na najważniejsze wartości w życiu jakimi są miłość i rodzina. Jednak życie ludzkie przemija, jedynie czas niezmiennie i nieubłaganie pędzi ciągle do przodu, a to co po nas pozostaje to wspomnienia, historia i młode – pełne życia i nowych marzeń pokolenie. Po tak pięknych i wzniosłych scenach publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, a następnie Prezes Spółdzielni Pani Magdalena Ciołek podziękowała za wspólną pracę i zaangażowanie emocjonalne w realizację projektu zarówno aktorom, reżyserom, osobom czuwającym nad oświetleniem i dźwiękiem jak i współpracownikom. Po części oficjalnej nastąpił już mniej oficjalny drobny poczęstunek dla uczestników premierowego spektaklu. Dziękujemy za tak liczną obecność zaproszonych gości oraz żywimy nadzieję, iż sztuka zapadnie wszystkim zarówno głęboko w pamięć jak i w serca.

  • historia-życia-www02
  • historia-życia-www03
  • historia-życia-www04
  • historia-życia-www05
  • historia-życia-www06
  • historia-życia-www07
  • historia-życia-www08
  • historia-życia-www09
  • historia-życia-www10
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".