Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".

Wydarzenia regionu: „Nic dwa razy się nie zdarzy” – wycieczka do Trójmiasta i okolic

04/09/2017
Wydarzenia regionu: „Nic dwa razy się nie zdarzy” – wycieczka do Trójmiasta i okolic

 W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa  w ramach projektu „Nic dwa razy się nie zdarzy” zorganizowało dla osób niepełnosprawnych  z terenu gminy Władysławów trzydniową wycieczkę do Trójmiasta, Helu oraz Szwajcarii Kaszubskiej (24-26 sierpnia). Impreza ta została w dużej części sfinansowana przez Wojewodę Wielkopolskiego w ramach programu w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu program wycieczki obfitował w przeróżne atrakcje.

Oprócz zwiedzania zabytków, miejsc pamięci, takich jak Westerplatte czy Muzeum Obrony Wybrzeża, podziwiania pereł architektury gdańskiej, uczestnicy wycieczki mieli także okazję wysłuchać koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej, przyjrzeć się karmieniu fok w helskim fokarium, popłynąć w krótki rejs po morzu statkiem Drakkar oraz wejść na pokład legendarnego polskiego żaglowca „Dar Pomorza”. Ciekawym doświadczeniem była też wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.  Oprócz licznych ciekawostek, takich jak dom do góry nogami, najdłuższa deska świata wpisana do księgi rekordów Guinnessa czy rekonstrukcja Domu Sybiraka w tym niezwykłym miejscu można poczuć prawdziwego ducha Kaszub, poznać historię tego regionu, jego kulturę, bogaty folklor oraz nabyć lokalne produkty.

Uczestnicy wycieczki zapewniali, że pobyt na Kaszubach na długo pozostanie w ich pamięci nie tylko z powodu piękna tego regionu. Impreza była także wspaniałą okazją do wspólnego przebywania, otwarcia się na ludzi, zawierania nowych znajomości. Były to niezapomniane chwile radości, beztroski, oderwania się od trosk codzienności.

  • koniczynka-wycieczka-www02
  • koniczynka-wycieczka-www03