ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „PermakulTURa – transfer i wymiana wiedzy na obszarach wiejskich”

28/04/2023
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „PermakulTURa – transfer i wymiana wiedzy na obszarach wiejskich”

Zapraszamy chętne osoby do udziału w projekcie „PermakulTURa – transfer i wymiana wiedzy na obszarach wiejskich”. Szukamy osób, którym bliski jest temat ekologicznych rozwiązań w ogrodzie, dla których ogród jest jednocześnie kuchnią, spiżarnią, apteką, drogerią, kwiaciarnią oraz miejscem wypoczynku.

Projekt obejmuje dwa wyjazdy studyjne oraz konferencję.

Pierwszy wyjazd studyjny odbędzie się już 14 czerwca do Anielskich Ogrodów – małego, rodzinnego gospodarstwa ekologicznego, które produkuje bio warzywa, owoce i zioła. Dowiemy się tam m.in. jak zaprojektować ekologiczny ogród, jakie są ekologiczne sposoby użyźniania gleby, co to jest bioróżnorodność w ogrodzie.

Drugi wyjazd studyjny odbędzie się 16 sierpnia. Odwiedzimy Kacze Bagno – „Miejsce Inicjatyw Pozytywnych” -gospodarstwo, w którym każdy może odkrywać i realizować swoje pasje. Dowiemy się o historii i technice zakładania ogrodu  oraz otrzymamy praktyczne wskazówki. Odbędziemy spacer po Ośrodku – zobaczymy jak w Kaczym Bagnie wygląda ogród permakulturowy, szklarnia i Ekodomek.

Natomiast we wrześniu w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbędzie się konferencja podsumowująca nasze wyjazdy. Wygłoszone zostaną dwie prelekcje o innowacjach w rolnictwie i na obszarach wiejskich a także przykłady dobrych praktyk w regionie.

Już teraz zapraszamy do zapisów chętne osoby, które chcą pozyskać nową wiedzę na temat upraw rolnych, wymienić doświadczenia w prowadzeniu gospodarstw a także zacieśnić współpracę na rzecz budowania inicjatyw, które w przyszłości stanowić będą podwaliny dla budowania inteligentnej wioski.

Projekt „PermakulTURa – transfer i wymiana wiedzy na obszarach wiejskich” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na realizację działania  Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.  jako partner KSOW otrzymała dofinansowanie  w wysokości 17 050,00 zł.

 • Karta Zgłoszenia

  Pobierz
 • Program wyjazdu studyjnego Kacze Bagno

  Pobierz
 • Program wyjazdu studyjnego Anielskie Ogrody

  Pobierz
 • Program konferencji

  Pobierz
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona prowadzona przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R.
w ramach operacji, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, Europa inwestująca w obszarach wiejskich. Operacja współfinansowana jest ze środków
Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".